Demakijaż bez sekretów – jak oczyszczać skórę?

Po całym dniu ekspozycji na zmienne temperatury, makijażu, utrudniającego oddychanie i radzenia sobie z zanieczyszczeniami powietrza, Twoja skóra jest równie zmęczona, jak i Ty po wielu godzinach wielozadaniowej pracy.

Dwuetapowy demakijaż – to takie proste

Po całym dniu ekspozycji na zmienne temperatury, makijażu, utrudniającego oddychanie i radzenia sobie z zanieczyszczeniami powietrza, Twoja skóra jest równie zmęczona, jak i Ty po wielu godzinach wielozadaniowej pracy. Dlatego wieczorna pielęgnacja jest bardzo istotna. Przekonaj się, jak prawidłowo oczyszczać skórę, aby Twoja cera pozostała młoda i wyglądała zdrowo na dłużej. 

Dlaczego codzienny demakijaż jest tak ważny?

Codzienny, staranny demakijaż jest podstawą pięknej skóry. Zajmuje tylko kilka minut, a może zaoszczędzić Ci długotrwałego leczenia w razie pojawienia się zmian skórnych spowodowanych zanieczyszczeniami. Warto wiedzieć, że już jednorazowe pójście spać z makijażem może oznaczać pojawienie się wyprysków.   

Co więcej, demakijaż jest niezbędny, aby cera mogła wchłonąć aktywne składniki z Twojego kremu na noc.

Jak oczyszczać skórę?

Mycie twarzy mydłem może wysuszać skórę, a w efekcie prowadzić do wyprysków. Żeby zapobiec podrażnieniom i kłopotom skórnym, bez względu na to, czy nosiłaś danego dnia makijaż, czy nie, Twoja twarz przed pójściem spać wymaga dokładnego oczyszczenia skóry. 

Dwuetapowe oczyszczanie skóry to prosty rytuał, dzięki któremu Twoja cera nie tylko będzie czysta i odświeżona, ale też uzyska niezbędne minerały i witaminy.

Dwuetapowy demakijaż krok po kroku:

1. Usuń makijaż za pomocą płynu micelarnego.

Zacznij od okolic ust i oczu, a następnie przetrzyj wacikiem resztę twarzy i dekoltu.

2. Umyj twarz żelem lub pianką oczyszczającą.

Oczyszczoną skórę warto umyć kolistymi ruchami, używając do tego celu letniej wody i przywracającego prawidłowe pH skóry produktu. Na koniec warto jeszcze musnąć twarz suchym wacikiem kosmetycznym, aby przekonać się, czy nie pozostały jakieś resztki makijażu.  

Po czym poznać prawidłowy demakijaż?

Dobry demakijaż to nie tylko samo umycie twarzy. 

Skuteczny demakijaż powinien również:

  1. odświeżać cerę,
  2. tonizować i przywracać prawidłowe pH skóry,
  3. koić podrażnienia.

Jakich kosmetyków do demakijażu używać?

Skład i działanie kosmetyku do oczyszczania twarzy są równie istotne, jak te kremu.

Warto, aby prócz myjących składników, Twój produkt do demakijażu zawierał również składniki aktywne, które chronią skórę.  

Szczególnie cenne są skoncentrowane naturalne wyciągi roślinne, które nawilżają i przywracają równowagę. 

Zwróć uwagę na:

  1. ekstrakt z zielonej herbaty – działa przeciwstarzeniowo, chroni przed wolnymi rodnikami, a także poprawia elastyczność skóry,
  2. ekstrakty z papai i ananasa – pobudzają skórę do regeneracji,
  3. wyciąg z nagietka – posiada nawilżające i odbudowujące właściwości,
  4. ekstrakt z oczaru wirginijskiego – wzmacnia skórę i zapewnia jej antyoksydanty,
  5. ekstrakt z grejpfruta – odświeża i tonizuje.

Takie składniki znajdziesz w wodzie micelarnej do demakijażu Woda micelarna do demakijażu MICELLAR.

Do wrażliwej skóry polecamy natomiast delikatną piankę do mycia twarzy Pianka do mycia twarzy do skóry wrażliwej NON-DRYING. Produkt na bazie wody różanej doskonale usuwa zanieczyszczenia, nie podrażniając przy tym bariery hydrolipidowej skóry. Jeśli masz cerę naczynkową, pianka Phenomé ukoi i odpręży skórę. 

Jeżeli zaś zmagasz się z cerą tłustą lub mieszaną, lepszy dla Ciebie będzie żel do mycia skóry . Zawierający aż osiem składników aktywnych żel, przywraca skórze równowagę, odblokowuje pory i usuwa nadmiar sebum, bez naruszania bariery ochronnej skóry. Mycie twarzy żelem z ekstraktami z białej herbaty i granatu pomoże skórze pozbyć się zaskórników, a cera pozostanie matowa, bez uczucia wysuszenia. 

Jak przeprowadzić demakijaż jak profesjonalistka?

Liczy się nie tylko to, czym usuwasz makijaż, ale i w jaki sposób. Poznaj kilka wskazówek, dzięki którym Twoja skóra zyska jeszcze więcej na rytuale oczyszczania: 

1. Demakijaż oka.

Nasączony wodą micelarną do demakijażu wacik przyłóż do powieki i pozostaw na minutę, by produkt mógł rozpuścić makijaż. Nie pocieraj, aby nie podrażnić wrażliwej skóry oka. Ważne też, aby nie przesuwać wacika od wnętrza oka ku brzegom twarzy, ponieważ powoduje to rozciągnięcie skóry, a zatem też pojawienie się drobnych zmarszczek. Makijaż ściągaj więc ruchem skierowanym do dołu lub od zewnątrz do środka.

2. Zadbaj o jakość wody, używanej do oczyszczania skóry twarzy.

Używając żelu do mycia twarzy, stosuj letnią wodę. Gorąca może wysuszać skórę, a zbyt zimna nie poradzi sobie z rozpuszczeniem zanieczyszczeń. Unikaj też twardej wody. Twarda woda, która płynie z większości kranów, wysusza skórę i może powodować podrażnienia. Jeśli nie posiadasz urządzenia do zmiękczania wody zainstalowanego przy kranie, możesz przelać ją najpierw przez dzbanek filtrujący albo dodać kilka kropel z cytryny.  

3. Demakijaż poranny.

Warto pamiętać, że wykonanie demakijażu przed pójściem do łóżka nie zwalnia z konieczności oczyszczenia twarzy po przebudzeniu. W nocy skóra twarzy wydziela sebum, poci się, a także może być wysuszona z powodu klimatyzacji czy kaloryferów. Dlatego, zanim nałożysz makijaż, ponownie zastosuj dwuetapowe mycie twarzy.