Cruelty free – co to właściwie znaczy?

Temat kosmetyków testowanych na zwierzętach wywołuje silne emocje u wszystkich.

U podstaw naszej filozofii tworzenia naturalnych kosmetyków leży między innymi niekrzywdzenie zwierząt, ponieważ uważamy, że produkty dedykowane ludziom powinny pozostać w zakresie użytku ludzi. 

Phenomé przyjacielem zwierząt

Niezależnie od tego, na jakim etapie znajdują się nasze kosmetyki — zarówno produkcja, jak i sama sprzedaż nie wpływa w najmniejszym stopniu niekorzystnie na zwierzęta. W takim razie, w jaki sposób nasza marka testuje nowe kosmetyki? Czy istnieje lista kosmetyków testowanych na zwierzętach, która pozwoli unikać producentów prowadzących testy i badania na zwierzętach?

Laboratoryjne badanie kosmetyków

Produkty Phenomé przechodzą liczne badania laboratoryjne, które nie tylko dokładnie sprawdzają ich jakość, ale także pozwalają zdobyć rzetelne potwierdzenie, że zawarte w nich składniki są skuteczne i działają tak, jak powinny. Badania mają również na celu wykluczyć możliwość pojawienia się niepożądanych efektów czy podrażnień. 

Zanim kosmetyki trafią do Ciebie, przechodzą badania dermatologiczne i aplikacyjne. 

Testowanie kosmetyków na ludziach 

Badania aplikacyjne pozwalają przetestować skuteczność kosmetyków na osobach z różnym typem skóry — także wrażliwej i alergicznej. To oznacza, że kosmetyki Phenomé są testowane na ludziach. Badania przeprowadzane są po analizie składu, która wyklucza zagrożenia dla zdrowia probantów. Testowanie kosmetyków na obiektywnej grupie pozwala uzyskać rzetelne wyniki testów. Wynikami badań chętnie się dzielimy. 

Testowanie kosmetyków na zwierzętach 

Testowanie kosmetyków na zwierzętach jest nieetyczną praktyką, która powoduje ogromne cierpienie żywych istot. W 2013 roku UE wprowadziła całkowity zakaz testowania kosmetyków i wprowadzania do obrotu substancji testowanych na zwierzętach. Zakaz ten nie oznacza jednak, że lista kosmetyków testowanych na zwierzętach jest krótka. Wręcz przeciwnie — znajdziemy na niej wiele popularnych firm, które nadal prowadzą testy i badania na zwierzętach, nie zważając na skalę ich cierpienia. Musimy liczyć się także z tym, że producenci z krajów spoza UE wprowadzają do obrotu kosmetyki testowane na zwierzętach. 

Dla nas empatia i szacunek dla zwierząt jest fundamentalną wartością. Swoim podejściem pokazujemy, że ekspansja kosmetyków na rynek chiński nie musi być równoznaczna z wdrażaniem praktyk wykorzystujących zwierzęta. Dowiedz się więcej o tym, jak testujemy na ludziach, nie na zwierzętach tworząc produkty na rynek chiński. 

Cruelty free — czy jest w pełni wiarygodne? 

Wolne od okrucieństwa (Cruelty free) to oznaczenie, które znajdziesz na wszystkich naszych produktach. Przestrzegamy zakazu, ponieważ bliski jest nam los naszych przyjaciół. Widząc takie oznaczenie na kosmetykach z UE, możesz być pewny, że żadne zwierzę nie ucierpiało w procesie jego produkcji. Testowanie kosmetyków na zwierzętach jest nie tylko nieetyczne, ale także nielegalne w UE. Zastanawiasz się, które kosmetyki nie są testowane na zwierzętach w przypadku producentów spoza tego obszaru? Choć lista kosmetyków testowanych na zwierzętach jest dostępna w internecie, nie zawsze jest źródłem rzetelnej wiedzy. Przy zakupie kosmetyku warto więc zwrócić uwagę, czy posiada on oznaczenie Cruelty free.

W jaki sposób wspierać ideę Cruelty free?  

Jeśli również Tobie nie jest obojętne okrucieństwo wobec słabszych możesz wspierać ideę Cruelty free. W jaki sposób to robić? Ogromne znaczenie ma świadome wybieranie produktów kosmetycznych. Kupując kosmetyki od producentów, którzy działają etycznie i zgodnie z prawem mówisz stanowcze “nie” w stronę tych, którym cierpienie zwierząt jest obojętne.

Dobrze mieć pewność, że wybierając w sklepie swój ulubiony krem, żadne zwierzę nie ucierpiało, ani nie straciło życia przy jego produkcji. Bo najgorsza jest obojętność na okrucieństwo pod każdą postacią wobec słabszych.